Taşınan her kesin merak ettiği veya bilmek istediği ilk şey evden eve nakliyat fiyatıdır. Daha doğrusu ortalama evden eve nakliyat fiyatlarıdır.

Ankara evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgi almak için ve ortalama fiyatları öğrenmek için Huzur nakliyat ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Ankara evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen birçok unsur vardır. Gelin bu unsurları tek tek birlikte inceleyelim.

1- Taşınacak Eşya Miktarı

Evet, evden eve nakliyat fiyatlarını etkileyen en önemli unsur. Taşınacak eşya miktarıdır. Eşya miktarı arttıkça nakliyat fiyatları artacak azaldıkça da daha uygun fiyatlar oluşacaktır.

Biz nakliyecilerin evinizin oda sayısı sormamızın tek sebebi eşyanızın miktarı hakkında bilgi sahibi olmaya çalışmaktır. Sizde evinizi odasını doğru ve eşyanız hakkında detaylı bilgi paylaştığınızda sizin için uygun araç ve yeterli paketleme malzemesini temini yaparız. Ayrıca yine eşya miktarı ile taşımayı yapacak çalışan miktarını belirleriz.

Eşya miktarını olabildiğince detaylı paylaşın.

2- Eşya Taşıma Mesafesi

Eşyalarınız nakliyat kamyonuna yüklendikten sonra, gideceği mesafeye göre nakliyat fiyatı artar. Eşya taşıma mesafesine göre evden eve nakliyat ikiye ayrılır. Şehir içi evden eve nakliyat ve şehirlerarası evden eve nakliyat olarak.

Şehir içi evden eve nakliyat için mesafe 50 km den sonra anlamlı bir gider kalemi olmaya başlar. Yani evinizin iki sokak ileriye taşınması durumunda iyi bir indirim almayı beklemeyin. Eşyalar kamyona yüklendikten sonra kamyon iki sokak ileriye gideceğine 10 km öteye giderse oluşacak maliyet farkı 10 TL’dir.

Şehirlerarası evden eve nakliyat için eşya taşıma mesafesi önemli bir gider kalemidir. Şehirlerarası taşımada taşınacağınız şehirdeki ilçe bile farklı olsa bazen ciddi bir bir maliyet yüklenmeniz anlamına gelebilir.

Bu nedenle olabildiğince detaylı bilgi paylaşmanız çok önemlidir.

3- Eşyanın Çıkarılacağı ve İndirileceği Katlar

Evinizin bulunduğu kat Ankara evden eve nakliyat fiyatlarını doğrudan etkileyen unsurların başında gelir. Bina asansörünün olması veya yüksek katlar için asansörlü nakliyat hizmetinin tercihi fiyatları nispetten ucuzlatacaktır.

Kat sayıları arttıkça taşımaya gelecek taşınma işçilerinin sayıları artacak ve bu doğrudan nakliyat fiyatını arttıracaktır. Eviniz yüksek katı bir binada ise asansör kullanımı için bina yönetiminden izin almayı ihmal etmeyin.

Asansörlü nakliyat hizmeti istiyorsanız evinizin bulunduğu sokak veya site asansör kurulumu için uygun olmalı…

Evinizin bulunduğu konumda asansör kurulmasını engelleyen birçok unsur olabilir. Bunlar ağaç, elektrik, telefon telleri veya eşyaların evden çıkarılması veya eve taşıması için uygun büyüklükte pencere veya balkon olmaması gibi unsurlar sıralanabilir.

Ortalama fiyatlar hakkınada yukarıdaki hesaplama aracından bilgi edinebilirsiniz.